Filmy na podstawie powieści, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie powieści, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Ta historia jest inspirowana niesamowitą, prawdziwą historią jednej rodziny żydowskiej rozdzielonej na początku II wojny światowej, zdeterminowanej, by przetrwać i ponownie się zjednoczyć. We Were the Lucky Ones pokazuje, jak w obliczu najciemniejszego momentu XX wieku ludzki duch może przetrwać, a nawet prosperować. Serial jest hołdem złożonym triumfowi nadziei i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom.
Pierwszy film z serii „Opowieści z Narnii” przedstawia historię zawartą w dwóch pierwszych tomach cyklu. Rodzeństwo zostaje wysłane do stryja na wieś. Podczas zabawy w chowanego odkrywa tajemniczą szafę, której tylne drzwi prowadzą do Narnii. Kraina znajduje się we władzy złego czaru. Dzieci, z pomocą mieszkających tam istot, oswabadzają ją spod panowania czarownicy.


Duchy w Wenecji

6,7
7,6
Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.
Film powstał na podstawie powieści M. D. Sade "120 dni Sodomy". Jego akcja toczy się w czasie II Wojny Światowej we Włoszech. W republice Salo trwają poszukiwania młodych, atrakcyjnych ludzi, którzy zostaną wykorzystani do orgii kierowanej przez nazistów.
Pod koniec II Wojny Światowej dwóch przyjaciół, siedemnastolatków, Werner Holt i Gilbert Wolzow, wprost ze szkoły trafia na front, do armii Hitlera. Gilbert od początku fanatycznie wykonuje rozkazy i chce być najlepszym żołnierzem, dzięki czemu szybko awansuje na sierżanta i zostaje dowódcą oddziału. Tymczasem Werner powoli zaczyna rozumieć bezsens wojny i powątpiewa w idee nazizmu. Kiedy staje się świadkiem masakry dokonanej przez SS i morderstwa szkolnej koleżanki, coś w nim pęka. Najpierw ratuje pewną Słowaczkę przed śmiercią, po czym zaczyna stawiać czynny opór. Pierwszym, który się o tym przekona będzie dawny szkolny kolega, a obecnie dowódca, Gilbert Wolzow.
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Frank Shore (Ed Harris), pozbawiony złudzeń ksiądz katolicki, znany w kręgach kościelnych jako "zabójca cudów", zostaje wezwany przez biskupa na pilne spotkanie. Spotkanie dotyczy marmurowego posągu w jednym z podmiejskich klasztorów w Chicago. Posąg ten toczy krwawe łzy, zaś miejscowy ksiądz nalega, by otworzyć proces beatyfikacyjny Helen O′Regan, kobiety szczerze oddanej wierze, która w owym klasztorze spędziła ostatni etap swego życia, i której wierni przypisują cudowną moc uzdrawiającą "łez". Zmagając się ze swoją wiarą oraz nie chcąc po raz kolejny ponosić "kosztów" emocjonalnych dochodzenia, które ma udowodnić, że "cud" nie jest prawdziwy, Frank decyduje się zgłębić życie Helen O′Regan. Spotkanie z córką Helen, Roxanne (Anne Heche), wywołuje w nim ogromny niepokój, gdyż wdzięki Roxanne budzą we Franku mężczyznę.
Berlin, 1940 rok. Miasto jest sparaliżowane strachem. Otto (Brendan Gleeson) i Anna (Emma Thompson) Quangelowie, mieszkają w skromnej dzielnicy. Podobnie jak reszta społeczeństwa, starają się walczyć przeciwko partii nazistowskiej. Ale kiedy dowiadują się, że ich jedyny syn zginął na froncie, decydują się przejść do ruchu oporu. W całym mieście, można usłyszeć anonimowe wiadomości krytykujące Hitlera i jego reżim. Inspektor Escherich (Daniel Brühl) z Gestapo zdeterminowany w swoich działaniach prowadzi z nimi niebezpieczną grę w kotka i myszkę. Niebezpieczeństwo tylko wzmacnia determinację Otta i Anny i potęguje ich miłość. Stopniowo ich głębokie milczenie zamienia się w bunt, który przemienia ich życie i małżeństwo.
Z samolotu zestrzelonego nad Sacharą Beduini ratują ciężko poparzonego pilota. Dwa lata później ów człowiek leży w polowym szpitalu wojskowym we Włoszech, gdzie opiekuje się nim kanadyjka Hana . Po katastrofie pilot stracił pamięć. Nie zna swego nazwiska i nazywany jest po prostu "angielskim pacjentem". Wojna mocno doświadczyła Hanę, zabierając jej bliskich. Tym bardziej poświęca się nieznajomemu. Wie, że zostało mu niewiele życia. Gdy dochodzi do ewakuacji szpitala, ciężki stan pacjenta nie pozwala na podróż, która mogłaby go zabić. W tej sytuacji Hana decyduje się zostać z chorym w klasztorze, skąd mają być zabrani później. Pielęgniarka znajduje przy swoim podopiecznym osobiste listy, szkice, zdjęcia. czyta je pacjentowi i słuchając jego majaczeń, ze strzępów wspomnień pilota Hana zaczyna składać historię jego życia. Węgierski podróżnik i badacz hrabia Laszlo de Almasy, bo tak brzmi nazwisko pacjenta, sporządzał mapy Afryki Północnej. Łączyło go wielkie uczucie z angielką z wyższych sfer, Catharine Clifton, żoną kolegi. Żarliwy romans kochanków okazał się jednak fatalny w skutkach. Tymczasem w zrujnowanym klasztorze pojawiają się Kip, hinduski saper, w którym zakochuje się Hana, oraz Kanadyjczyk Caravaggio, więziony za kradzieże, następnie zwerbowany przez aliantów do misji szpiegowskiej w Afryce gdzie był właśnie zestrzelony hrabia Almasy...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…